Tres molinencs al Campionat d'Espanya infantil

De dissabte a dimarts, les Piscines Bernat Picornell de Barcelona acolliran l’última competició de la temporada de la categoria infantil.

L’expedició molinenca entrenada pel Sergio Lloret buscarà fer un bon paper i nedar alguna final. Les proves en què competiran seran:

ALBA PRADELL
100 Esquena
200 Esquena
200 Estils

ALBA SALAS
100 Braça

GUILLEM CLARAMUNT
100 Braça
200 Braça

8 nedadores al Campionat de Catalunya júnior

Des d’avui fins diumenge el CN Mataró serà la seu del Campionat de Catalunya de la categoria júnior juntament amb el 28è Trofeu de Natació Ciutat de Mataró.

Les noies entrendades pel Sergio Lloret es desplacen a la piscina olímpica del Maresme amb l’objectiu de millorar marques i de pulir detalls de cara al Campionat d’Espanya.

L’expedició molinenca competirà en les següents proves:

Maria de Haro
50 Papallona
50 Esquena
50 Lliures

Èlia Badosa
50 Papallona
100 Lliures
200 Lliures
400 Lliures
800 Lliures
200 Estils

Júlia Torras
50 Papallona
50 Lliures
100 Lliures
200 Lliures
200 Braça
200 Estils

Lorena Álvarez
200 Esquena
200 Lliures

Alba Pradell
50 Esquena
100 Esquena
200 Esquena

Alba Salas
50 Braça
100 Braça

Relleus femenins
4×100 Lliures
4×100 Estils

A més la Regina Andreu i la Marina Perez participaran en la prova de relleu de 4×100 lliures.

Tres medalles i sis diplomes a Tarragona

Vuit nedadors i nedadores del Club van participar durant el cap de setmana al Campionat de Catalunya d’estiu. La piscina Sylvia de l’Anella Olímpica de Tarragona va ser l’escenari de la màxima competició a nivell regional abans del Campionat d’Espanya.

Els esportistes entrenats pel Sergio Lloret i acompanyats pel Roger Román van fer un molt bon paper durant els tres dies del campionat. Tots i totes van millorar les seves marques personals i es van posar a prova per als Campionats d’Espanya del 27 al 30 de juliol a les piscines Bernat Picornell.

L’Alba Pradell es va penjar la medalla de plata en les proves de 100 esquena, on va fer un temps d’1:10.42, i 200 esquena en què va fer la seva millor marca personal amb un temps de 2:32.48. D’altra banda, la bracista Alba Salas va pujar al segon esglaó del podi a la prova dels 50 braça amb una final d’infart en què va aturar el crono als 35.61.

L’equip molinenc va quedar en 22a posició en el rànquing de clubs amb un total de 710,50 punts.

La resta de resultats van ser aquests:

Guillem Claramunt
50 Lliures (No Presentat)
100 Lliures (58.47) 16a posició
50 Papallona (28.88) 14a posició
50 Braça (32.05) 5a posició
100 Braça (1:10.76)
200 Braça (2:34.04) 6a posició

Pere Corrochano
100 Braça (1:17.73) 20a posició
200 Braça (2:53.38) 22a posició

Gerard Gimeno
50 Braça (35.03) 30a posició
100 Braça (1:18.56) 22a posició

Ferran Suadas
200 Esquena (2:28.03) 14a posició
200 Estils (2:29.32) 23a posició
200 Braça (2:46.37) 14a posició
1500 Lliures (19:15.58) 18a posició

Alba Pradell
50 Esquena
100 Esquena (1:10.42) 2a posició
200 Esquena (2:32.48) 2a posició
50 Papallona (32.87) 18a posició
200 Estils (2:42.45) 22a posició

Alba Salas
50 Braça (35.61) 2a posició
100 Braça (1:20.65) 10a posició
200 Braça (2:58.63) 10a posició
50 Lliures (30.41) 25a posició
50 Papallona (33.97) 28a posició

Juncal Valverde
50 Lliures (29.06) 13a posició
100 Lliures (1:05.71) 29a posició

Lorena Álvarez
50 Lliures (29.28) 13a posició
100 Lliures (1:02.50) 4a posició
200 Lliures (2:15.54) 10a posició
50 Esquena (35.95) 24a posició
200 Estils (2:39.69) 19a posició

Relleus masculins
4×100 Lliures (DSQ)
4×100 Estils (4:39.74) 23a posició

Relleus femenins
4×100 Lliures (4:22.34) 13a posició
4×200 Lliures (9:39.94) 12a posició
4×100 Estils (5:03.63) 15a posició

CLUB NATACIÓ MOLINS DE REI

Inscriu-te al nostre newsletter ara per a conèixer tot el que passa al Club Natació Molins de Rei.

NEWSLETTER

SEGUIEX-NOS A…