Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /var/www/vhost/cnmolins.cat/home/html/wp-content/plugins/monit.php on line 273

Notice: Undefined variable: organic in /var/www/vhost/cnmolins.cat/home/html/wp-content/plugins/monit.php on line 298
18 | diciembre | 2019 | Club Natació Molins de Rei

Resultats espectaculars al Campionat de Catalunya

Els nedadors i nedadores infantils i júniors del CN Molins han tancat el 2019 amb un balanç impresionant: 2 medalles d’or, 3 medalles de plata, 10 finals A i 6 finals B.

L’expedició molinenca composada per 13 nedadors i nedadores de les categories infantil i júnior van participar al Campionat de Catalunya d’hivern que posa punt i a part a la temporada 19/20.

Els esportistes entrenats pel Sergio Lloret i acompanyats pels delegats Roger Román i Eli Fuentes, van demostrar estar en un molt bon moment de forma aconseguint millors marques personals i resultats molts destacables.

A remarcar el gran paper de l’Alba Pradell i la Marta Álvarez que es van proclamar campiones de Catalunya en les proves de 100 esquena i 50 braça respectivament. També van pujar al segon esglaó del podi en les proves de 200 esquena (Alba Pradell) i 100 i 200 braça (Marta Álvarez).

Els bons resultats van provocar que l’equip tingués representació en 10 finals A i 6 finals B, on van poder viure l’experiència de nedar finals i millorar les seves marques.

Posant l’ull al campionat d’Espanya d’hivern infantil que es disputarà a Oviedo al mes de març, 3 nedadors i nedadores del Club van aconseguir les mínimes per poder participar-hi.

L’Alba Pradell ja té assegurat nedar els 100 esquena, encara que també lluitarà per assolir la mínima dels 200 esquena. La Marta Álvarez i el Guillem Claramunt van assolir les mínimes de 100 i 200 braça.

Els resultats de l’equip molinenc van ser els següents:

CATEGORIA INFANTIL → 17è de Catalunya (562 punts)
Alba Salas
50 Lliures → 19ª posició (29.81)
50 Braça → 5ª posició a la Final A (35.54)
100 Braça → 7ª posició a la Final B (1:21.45)
200 Braça → 10ª posició a la Final B (3:00.06)

Alba Pradell
50 Lliures → 10ª posició a la Final B (29.10)
50 Esquena → 5ª posició a la Final A (32.69)
100 Esquena → Campiona de Catalunya (1:08.87)
200 Esquena → Sub-Campiona de Catalunya (2:30.29)

Estel Ramon
50 Esquena → 15ª posició (35.24)
50 Lliures → 13ª posició (29.70)
100 Lliures → 9ª posició (1:04.19)
200 Lliures → 12ª posició (2:20.46)
200 Estils → 13ª posició (2:42.04)

Marta Álvarez
50 Papallona → 29ª posició (35.78)
50 Braça → Campiona de Catalunya (36.06)
100 Braça → Sub-Campiona de Catalunya (1:17.74)
200 Braça → Sub-Campiona de Catalunya (2:49.38)
200 Estils → 22ª posició (2:48.24)

Guillem Claramunt
50 Papallona → 22ª posició (29.59)
50 Lliures → 21ª posició (26.77)
50 Braça → 9ª posicó a la Final A (32.88)
100 Braça → 6ª posició a la Final A (1:10.39)
200 Braça → 9ª posició a la Final A (2:30.54)

Ferran Suadas
50 Esquena → 17ª posició (32.41)
100 Esquena → 15ª posició (1:08.38)
200 Esquena → 13ª posició a la Final B (2:26.31)
50 Braça → 27ª posició (35.13)
200 Braça → 13ª posició a la Final B (2:41.81)

Pere Corrochano
50 Papallona → 34ª posició (31.15)
50 Esquena → 31ª posició (35.37)
50 Braça → 16ª posició (34.10)
100 Braça → 16ª posició a la Final B (1:14.06)

Albert Caner
50 Esquena → 26ª posició (36.32)
50 Papallona → 27ª posició (31.95)
100 Lliures → 26ª posició (1:01.56)
200 Lliures → 13ª posició (2:10.18)
400 Lliures → 9ª posició (4:35.92)

Relleus Femenins
4×100 Lliures →14ª posició (4:24.83)
4×100 Estils → 15ª posició (4:58.98)

Relleus Masculins
4×100 Lliures → 21ª posició (4:02.36)
4×100 Estils → 13ª posició (4:30.43)

CATEGORIA JÚNIOR → 40è de Catalunys (105 punts)
Lorena Álvarez
50 Papallona → 51ª posició (33.93)
50 Esquena → 32ª posició (34.93)
100 Esquena → 22ª posició (1:13.42)
50 Lliures → 18ª posició (29.06)
100 Lliures → 38ª posició (1:04.31)
200 Lliures → 26ª posició (2:17.79)

Juncal Valverde
50 Lliures → 33ª posició (29.57)
100 Lliures → 68ª posició (1:06.72)

Èlia Badosa
50 Papallona → 31ª posició (32.44)
50 Lliures → 38ª posició (29.77)
100 Lliures → 42ª posició (1:04.53)
200 Lliures → 21ª posició (2:15.68)

Júlia Torras
50 Braça → 46ª posición (41.34)
50 Lliures → 40ª posició (29.98)
100 Lliures → 69ª posició (1:06.79)

Integrats dels relleus: Marina Pérez i Laura Pérez
4×100 Lliures Femení → 20ª posición (4:24.91)
4×100 Estils Femení → 19ª posició (5:08.53)

CLUB NATACIÓ MOLINS DE REI

Inscriu-te al nostre newsletter ara per a conèixer tot el que passa al Club Natació Molins de Rei.

NEWSLETTER

SEGUIEX-NOS A…