8 nedadores al Campionat de Catalunya júnior

Des d’avui fins diumenge el CN Mataró serà la seu del Campionat de Catalunya de la categoria júnior juntament amb el 28è Trofeu de Natació Ciutat de Mataró.

Les noies entrendades pel Sergio Lloret es desplacen a la piscina olímpica del Maresme amb l’objectiu de millorar marques i de pulir detalls de cara al Campionat d’Espanya.

L’expedició molinenca competirà en les següents proves:

Maria de Haro
50 Papallona
50 Esquena
50 Lliures

Èlia Badosa
50 Papallona
100 Lliures
200 Lliures
400 Lliures
800 Lliures
200 Estils

Júlia Torras
50 Papallona
50 Lliures
100 Lliures
200 Lliures
200 Braça
200 Estils

Lorena Álvarez
200 Esquena
200 Lliures

Alba Pradell
50 Esquena
100 Esquena
200 Esquena

Alba Salas
50 Braça
100 Braça

Relleus femenins
4×100 Lliures
4×100 Estils

A més la Regina Andreu i la Marina Perez participaran en la prova de relleu de 4×100 lliures.

Tres medalles i sis diplomes a Tarragona

Vuit nedadors i nedadores del Club van participar durant el cap de setmana al Campionat de Catalunya d’estiu. La piscina Sylvia de l’Anella Olímpica de Tarragona va ser l’escenari de la màxima competició a nivell regional abans del Campionat d’Espanya.

Els esportistes entrenats pel Sergio Lloret i acompanyats pel Roger Román van fer un molt bon paper durant els tres dies del campionat. Tots i totes van millorar les seves marques personals i es van posar a prova per als Campionats d’Espanya del 27 al 30 de juliol a les piscines Bernat Picornell.

L’Alba Pradell es va penjar la medalla de plata en les proves de 100 esquena, on va fer un temps d’1:10.42, i 200 esquena en què va fer la seva millor marca personal amb un temps de 2:32.48. D’altra banda, la bracista Alba Salas va pujar al segon esglaó del podi a la prova dels 50 braça amb una final d’infart en què va aturar el crono als 35.61.

L’equip molinenc va quedar en 22a posició en el rànquing de clubs amb un total de 710,50 punts.

La resta de resultats van ser aquests:

Guillem Claramunt
50 Lliures (No Presentat)
100 Lliures (58.47) 16a posició
50 Papallona (28.88) 14a posició
50 Braça (32.05) 5a posició
100 Braça (1:10.76)
200 Braça (2:34.04) 6a posició

Pere Corrochano
100 Braça (1:17.73) 20a posició
200 Braça (2:53.38) 22a posició

Gerard Gimeno
50 Braça (35.03) 30a posició
100 Braça (1:18.56) 22a posició

Ferran Suadas
200 Esquena (2:28.03) 14a posició
200 Estils (2:29.32) 23a posició
200 Braça (2:46.37) 14a posició
1500 Lliures (19:15.58) 18a posició

Alba Pradell
50 Esquena
100 Esquena (1:10.42) 2a posició
200 Esquena (2:32.48) 2a posició
50 Papallona (32.87) 18a posició
200 Estils (2:42.45) 22a posició

Alba Salas
50 Braça (35.61) 2a posició
100 Braça (1:20.65) 10a posició
200 Braça (2:58.63) 10a posició
50 Lliures (30.41) 25a posició
50 Papallona (33.97) 28a posició

Juncal Valverde
50 Lliures (29.06) 13a posició
100 Lliures (1:05.71) 29a posició

Lorena Álvarez
50 Lliures (29.28) 13a posició
100 Lliures (1:02.50) 4a posició
200 Lliures (2:15.54) 10a posició
50 Esquena (35.95) 24a posició
200 Estils (2:39.69) 19a posició

Relleus masculins
4×100 Lliures (DSQ)
4×100 Estils (4:39.74) 23a posició

Relleus femenins
4×100 Lliures (4:22.34) 13a posició
4×200 Lliures (9:39.94) 12a posició
4×100 Estils (5:03.63) 15a posició

11 nedadors del Club al Campionat de Catalunya

De divendres 28 al 30 de juny, la piscina olímpica del CN Sabadell (Can Llong) serà la seu del Campionat de Catalunya d’estiu, una de les proves més importants en categoria alevina.

Els nedadors i nedadores entrenats per en Roger Román s’enfrontaran a l’última competició oficial a nivell territorial d’aquesta temporada.

Pels esportistes del 2007, aquest serà el Campionat més important de la temporada, ja que en aquesta edat no hi ha ni Campionat de Catalunya d’hivern ni Campionats d’Espanya. Pels més joves de la categoria alevina, aquesta cita els servirà per millorar les marques de les jornades de lliga i per viure l’experiència d’un campionat de gran importància.

Els anys 2005 i 2006 masculí i el 2006 femení competiran ja sabent que és un campionat de Catalunya i tenint com a objectiu millorar les marques anteriors i buscant en alguna prova conseguir la mínima per anar al Campionat d’Espanya dels dies 18 al 21 de juliol a la piscina olímpica de Tarragona.

Els nedadors i nedadores alevins del CN Molins nedaran les següents proves en els 3 dies de competició:

ANY 2005 masculí

Albert Caner
100 Lliures
200 Lliures
400 Lliures
200 Estils

Eloi Garcia
100 Lliures
200 Lliures
100 Papallona
200 Estils

ANY 2006 masculí

Joel Suadas
100 Esquena
200 Esquena
200 Estils
100 Braça

ANY 2006 femení

Estel Ramon
100 Lliures
200 Lliures
400 Lliures
200 Estils

Marta Álvarez
100 Braça
200 Braça
100 Papallona
200 Estils

ANY 2007 masculí

Martín Vilar
100 Lliures
100 Papallona
200 Estils

Llorenç Gil
100 Esquena
200 Lliures
400 Lliures

Òscar Espinosa
100 Braça
200 Lliures
200 Estils

Pol Gimeno
100 Braça
100 Lliures
200 Lliures

ANY 2007 femení

Marta Cuello i Núria Claramunt
8×50 Lliures Mixte
4×100 Lliures Femení
4×100 Estils Femení

Bon balanç dels alevins al Campionat de Catalunya

Els nedadors i nedadores del CN Molins van sumar un total de tres medalles, dos diplomes i tres mínimes pels Campionats d’Espanya al Campionat de Catalunya aleví de natació.

Durant tres dies, els vuit nois i noies que van participar al Campionat de Catalunya aleví d’hivern a la piscina de Lloret de Mar van fer un molt bon paper tant a nivel individual com a nivell col·lectiu. Els esportistes entrenats pel Roger Román van arribar al campionat en un bon moment de forma, fet que es va demostrar en les millores de les marques personals i en la bona actitud durant tota la competició.

A nivell individual, la Marta Álvarez es va penjar la medalla de plata en les proves de 100 i 200 braça i tornant a aconseguir les mínimes d’Espanya d’estiu. L’Estel Ramon, de la seva banda, va aconseguir pujar al segon esglaó del podi en la prova dels 200 lliures aconseguint el bitllet pel Campionat d’Espanya. En les proves de 200 estils i 400 lliures va aconseguir diploma quedant la 5a classificada de Catalunya i fent la mínima d’Espanya en els 200 estils.

Diumenge va ser el torn de les proves de relleus, en què tant l’equip femení com masculí van demostrar ser un equip competitiu, trobant molt bones sensacions a nivell de parcials.

Els resultats dels nedadors i nedadores van ser els següents:

Eloi Garcia
100 Lliures – 14a posició (1:01.19)
400 Estils – 20a posició (5:56.56)
100 Papallona – 31a posició (1:18.54)
200 Lliures – 41a posició (2:23.60)

Albert Caner
400 Lliures – 15a posició (4:46.76)
200 Lliures – 25a posició (2:18.18)
100 Lliures – 34a posició (1:04.78)
100 Braça – 37a posició (1:27.30)

Joel Suadas
400 Lliures – 18a posició (5:11.38)
200 Esquena – 25a posició (2:48.56)
100 Esquena – 30a posició (1:18.93)
200 Estils – 49a posició (2:55.23)

Estel Ramon
200 Lliures – Subcampiona de Catalunya (2:17.17)
400 Lliures – 5a posició (4:50.05)
200 Estils – 5a posició (2:36.22)
100 Esquena – 16a posició (1:14.36)

Marta Álvarez
100 Braça – Subcampiona de Catalunya (1:18.98)
200 Braça – Subcampiona de Catalunya (2:50.00)
100 Papallona – 28a posició (1:20.63)
200 Estils – 29a posició (2:47.37)

Núria Claramunt
400 Lliures – 23a posició (5:40.43)
100 Lliures – 42a posició (1:17.48)
100 Esquena – 47a posició (1:30.91)
200 Estils – 55a posició (3:11.97)

Relleu masculí
4×100 Estils – 27a posició (5:04.44)
4x(100-75-50-25) Lliures – 22a posició (2:35.75)

Relleu femení
4x(100-75-50-25) Lliures – 14a posició (2:45.36)
4×100 Estils – 27a posició (5:32.26)

Grans resultats als Campionats de Catalunya

Balanç excel·lent de l’equip molinenc de natació als Campionats de Catalunya de natació infantil i júnior celebrats a les instal·lacions del CN Sabadell.

Tres medalles d’or i una de plata; 12 diplomes i sis mínimes pels Campionats d’Espanya. Aquestes són les notes més destacades d’una gran actuació dels nedadors i nedadores del CN Molins entrenats per en Sergio Lloret.

Els tres ors se’ls va penjar en Gerard Gil a les proves de 50 lliures, 50 papallons i 200 esquena. La plata la va aconseguir l’Alba Salas en els 50 metres braça. Les mínimes pels Campionats d’Espanya d’hivern les va fer en Gerard Gil als 50 lliures i els 200 esquena i en Sergi Ramon als 50 lliures. Aquests dos nedadors també participaran en aquestes proves als Campionats d’Espanya d’estiu; en Sergi Ramon hi sumarà els 100 lliures i els 200 lliures. A aquesta cita també hi competirà en Guillem Claramunt a la prova dels 100 braça.

EQUIP INFANTIL

Alba Salas:
50 Braça  2ª de Catalunya (35.54)
100 Braça 6ª posició (1:21.28)
50 Lliures 13ª posició (29.95)
100 Lliures 15ª posició (1:05.91)
200 Braça 18ª posició (3:05.02)
200 Lliures 26ª posició (2:26.97)

Alba Pradell:
100 Esquena 5ª posició (1:12.56)
200 Esquena 7ª posició (2:38.33)
200 Estils 9ª posició (2:40.46)
400 Estils 10ª posició (5:43.42)
800 Lliures 18ª posició (10:40.97)

Lorena Álvarez:
200 Lliures 9ª posició (2:17.91)
50 Lliures 13ª posició (29.48)
100 Esquena 14ª posició (1:14.37)
50 Esquena 15ª posició (35.03)
400 Lliures 20ª posició (4:53.00)
100 Lliures DSQ

Juncal Valverde:
50 Lliures 27ª posició (30.76)
100 Lliures 32ª posició (1:07.42)

Guillem Claramunt:
100 Braça 5ª posició (1:13.47)
200 Braça 5ª posició (2:38.77)
50 Braça 7ª posició (33.72)
50 Papallona 16ª posició (30.54)
100 Lliures 17ª posició (59.80)
200 Lliures 20ª posició (2:14.55)

Ferran Suadas:
50 Esquena 28ª posició (34.51)
100 Esquena 35ª posició (1:13.61)

Pere Corrochano:
50 Braça 21ª posició (36.28)
200 Braça 21ª posició (2:55.65)
100 Braça 23ª posició (1:20.40)

Gerard Gimeno:
50 Braça 34ª posició (36.76)
100 Braça 38ª posició (1:25.01)

Sergi Ramon:
200 Lliures 5ª posició (2:07.68)
50 Lliures 6ª posició (26.49)
200 Estils 8ª posició (2:26.49)
100 Braça 10ª posició (1:15.78)
50 Braça 12ª posició (34.24)
400 Lliures 16ª posició (4:40.02)

Gerard Gil:
50 Lliures Campió de Catalunya (25.65)
50 Papallona Campió de Catalunya (28.32)
200 Esquena Campió de Catalunya (2:13.98)

Relleus femení:
4×100 Estils 11ª posició (4:56.60)
4×100 Lliures 12ª posició (4:21.98)
4×200 Lliures 16ª posició (9:43.55)

Relleus masculí:
4×200 Lliures 13ª posició (8:57.05)
4×100 Lliures 20ª posició (4:08.78)
4×100 Estils 24ª posició (4:45.51)

Relleus mixte:
8×50 Estils mixte 14ª posició (4:25.90)

EQUIP JÚNIOR

Èlia Badosa:
1500 Lliures 5ª posició (18:27.34)
200 Lliures 8ª posició (2:15.52)
800 Lliures 8ª posició (9:48.11)
400 Lliures 13ª posició (4:45.15)
200 Estils 15ª posició (2:36.57)
50 Lliures 21ª posició (30.07)
100 Lliures 30ª posició (1:05.83)

Júlia Torras:
200 Braça 15ª posició (2:58.23)
100 Lliures à 23ª posició (1:05.36)
200 Lliures à 23ª posició (2:22.60)
50 Papallona à 25ª posició (32.90)
100 Braça à 29ª posició (1:26.63)
50 Lliures à 31ª posició (30.51)

Relleus femení:
4×200 Lliures 18ª posició (9:47.74)
4×100 Lliures 21ª posició (4:29.52)
4×100 Estils 24ª posició (5:15.88)

CLUB NATACIÓ MOLINS DE REI

Inscriu-te al nostre newsletter ara per a conèixer tot el que passa al Club Natació Molins de Rei.

NEWSLETTER

SEGUIEX-NOS A…